sobota, 30 kwietnia 2011

Wspólne czytanie. Książki moich chłopaków

Bardzo bym chciała, by moi synowie kochali czytać książki tak samo jak ja. Od wczesnego dzieciństwa czytamy wspólnie książki. Teraz czytam głośno tylko młodszemu, lecz starszy syn chętnie uczestniczy w naszym wieczornym czytaniu. Sam z wielkim trudem sięga po książkę. Niestety woli komputer. Ostatnio udało mi się go namówić do przeczytania jednej książki. Lektury czyta bo musi, a tak ciężko go czymkolwiek zainteresować.

Klub Detektywów. Zemsta Czerwonej Mumii - Thomas Brezina

 Z okładki: Powrót w przeszłość? W Egipcie czeka na czwórkę przyjaciół ponura niespodzianka: w czeluściach podziemnego grobowca ożywa nagle czerwona mumia. Klub Detektywów rozpoczyna energiczne śledztwo, ale ktoś zastawia na nich podstępną pułapkę..

Klub Detektywów tworzy czwórka przyjaciół Poppi, Dominik, Axel i Lilo. Grupa skorych do przygód nastolatków tym razem rozwiązuje zagadkę Tajemniczej Czerwonej Mumii oraz znikających cennych dzieł sztuki starożytnego Egiptu. Wg mnie bardzo fajna książka dla lubiących przygody i piramidy młodych detektywów. Skoro zaciekawiła starszego syna to pewnie wciągnie i innych opornie czytających. Niestety dalsze tomy chwilowo nie były dostępne w bibliotece.

Z młodszym czytaliśmy:

Nowe Przygody Mikołajka -Gościnny, Sempe

Z okładki: Tom zawiera osiemdziesiąt niepublikowanych dotąd historyjek ilustrowanych zabawną i niezapomnianą kreską Sempégo. Zapraszamy na spotkanie z Mikołajkiem, Rufusem, Alcestem i ich kolegami, których perypetie rozśmieszają kolejne już pokolenie czytelników.
Bawiliśmy się przy lekturze super. Najbardziej podobały mi się komentarze a raczej zachowania przeniesione z lektury do życia mojego synka.
- "Paweł ty lepiej posprzątaj ten pokój, bo Ci tata wyniesie telewizor i nie będziesz miał, gdzie bajek oglądać jak Mikołajek"
albo
Wielki ryk w pokoju, gdy kazałam skończyć zabawę. Ja: Karol czemu tak wyjesz? Karol: Mikołajek też wyje jak coś chce, to ja też chyba tak mogę no nie?
No i ulubiona ostatnio zabawa w strzelające do siebie samoloty, też przeniesiona została z Mikołajka.
I jak tu nie podsumować, że czytanie kształci
 
Polecam książki !!!

 

2 komentarze:

  1. Dzieci same muszą zrozumieć że trzeba czytać, jak to wpływa na człowieka itd. Ale niestety w dobie internetu nie ma co liczyć na takowe cuda.

    OdpowiedzUsuń
  2. klub detektywów to jeszcze z mojego dzieciństwa :)
    Sama kiedyś czytałam :P

    OdpowiedzUsuń