niedziela, 26 czerwca 2016

Wakacyjna walizka - jakie książki zabiorę ze sobą na wakacje.

WAKACYJNE LEKTURYTo był ciężki rok szkolny. Jeszcze nigdy nie miałam tyle pracy i tak mało czasu na odpoczynek. Wiele wspaniałych książek czekało więc na ten cudowny moment, gdy mogłam wykrzyczeć: MAM WAKACJE !!!
Czytelnicze plany wakacyjne ogromne, a co się uda mi zrealizować pokaże życie:)

Na pewno w wakacyjnej walizce znajdą się nowości z Wydawnictwa Replika

CZTERY STRONY MIŁOŚCI - Joanna SykatOpis: Miłość ma wiele stron. Nie dwie, nie trzy i nie te cztery. Tych miłości, tych jej oblicz jest tyle, ilu ludzi na świecie. 

Łucja jest 42-letnią nauczycielką muzyki. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Znalazła miłość, jaka trafia się raz na wiele przypadków…Wyjątkowy mężczyzna postanowił zawalczyć o nią z całym światem. Jednak, po krótkim czasie, mąż z dnia na dzień, wyprowadził się ze wspólnej sypialni i podzielił resztę mieszkania na pół. Łucja, chcąc nie chcąc, godzi się na taką sytuację, ponieważ sprawę komplikuje budowany dom i zaciągnięty na niego kredyt. 

Czy Łucja w końcu dowie się, dlaczego mąż się od niej odsunął? 
Co stanie się z domem, który miał być zwieńczeniem marzeń o wspólnym życiu? 
I wreszcie kim był, a może jest tajemniczy Szymon, któremu Łucja poświęca tyle ciepła w swoich wspomnieniach?


TONIA - Iwona Małgorzata Żytkowiak


Opis: Jeśli szczęście nie przychodzi samo, warto w nie uwierzyć i wywołać, a wtedy stanie się prawdą. 

Tonia jest prostą i silną kobietą, „jak tysiące innych kobiet – Jolek, Mart, Ewek. Ani ładna, ani brzydka. Tonia jest cudnie zwykła”. Chce dla siebie innego, lepszego życia niż to, które poznała w dzieciństwie. Kończy szkołę, wychodzi za mąż, ma troje dzieci i zawsze próbuje coś osiągnąć. Tonia kocha, wpada w cudze życia jak burza i przewraca je do góry nogami. Czasem wygrywa, jeszcze częściej przegrywa. Nie poddaje się i chce walczyć, udowodnić, że też coś znaczy. 

Iwona Żytkowiak kreśli w swej powieści portrety dwóch zupełnie różnych kobiet. Tonię poznajemy jako postać widzianą oczami jej przyjaciółki, jedynej powierniczki – kobiety o poukładanym, lecz nieco monotonnym życiu. Losy bohaterek wciąż splatają się ze sobą, a z czasem relacja ta staje się coraz bardziej zażyła. Rodzi się przyjaźń, która na pierwszy rzut oka nie powinna mieć szans, a jednak trwa nadal, pomimo odmienności charakterów. 

Tonia to opowieść o niezwykłych więziach międzyludzkich, o ważnych sprawach, które umykają nam w życiu i o ciosach, po których zawsze można się pozbierać. Jednym słowem… to piękna historia o drugich szansach!


Trzecią powieścią z tego wydawnictwa po którą chciałabym sięgnąć w wakacje jest powieść z serii YOUNG ADULT. 

PURGATORIUM - Eva Pohler


Opis: Hortense Gray jest psychologiem eksperymentalnym. Ratuje życie, ale ceną, jaką trzeba za to zapłacić, jest... śmiertelne przerażenie. 

Siedemnastoletnia Daphne Janus nie może uwierzyć, że rodzice pozwalają jej jechać z najlepszym przyjacielem na wakacje. Tak naprawdę pobyt w pięknym kurorcie na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii to ostatnia, desperacka próba ocalenia dziewczyny. 

W miejscu tym są przeprowadzane eksperymentalne terapie dla osób ze skłonnościami samobójczymi. Początkowo niekonwencjonalne zajęcia są ekscytujące — duchy w pokoju, awaria windy, przygoda podczas wycieczki kajakiem — to wszystko robi wrażenie. Ale kolejny dzień przynosi nowe wyzwania... Gdy podczas jazdy terenowej dziewczyna odłącza się od grupy, rozpętuje się istne piekło. Daphne zaczyna zastanawiać się, czy rodzice wysłali ją na wyspę po to, by jej pomóc, czy też aby ją ukarać.


W wakacyjnej walizce znajdą się też książki będące kontynuacją zaczętych wcześniej serii i obowiązkowo kolorowanki i kredki.

Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować wszystkie wakacyjne plany czytelnicze. Postaram się częściej pisać (nie tylko do zeszytu) i dzielić się swoimi opiniami o przeczytanych powieściach.

Wszystkim życzę miłych wakacji i do zobaczenia !!!

4 komentarze:

 1. Walizka na wakacje dobrze zaopatrzona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niebawem będę pakować moją wakacyjną walizkę i mam problem;) Mało miejsca w walizce, a książek które chcę zabrać jest dość sporo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje pakowanie na wakacje na zawsze odmieniły czytniki e-booków. Ileż to kilogramów oszczędzam i miejsca kiedy3-5 książek, które chcę przeczytać mieszczę w kawałku plastiku. No tylko nie każdy jest skłonny zamienić papier na plastik:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Cztery strony miłości" brzmią ciekawie, chętnie sięgnę po tę lekturę!

  OdpowiedzUsuń