piątek, 30 grudnia 2016

Czytelnicze podsumowanie grudnia

CZYTELNICZE PODSUMOWANIE GRUDNIA


Kończy się kolejny miesiąc, więc czas na podsumowanie:

Ilość przeczytanych książek: 5
Ilość przeczytanych stron: 1411

Oto szczegółowa lista:

NOVEMBER 9 - Colleen Hoover

Pierwsze spotkanie z tą autorką uważam za bardzo udane. Trudno się od niej oderwać. Bardzo wciągająca. Na pewno najlepsza książka w tym miesiącu. To nie moje ostatnie spotkanie z panią Colleen Hoover.

POKALANE POCZĘCIA - Natalia Rogińska

Czytałam kiedyś Grubą i Maciejkę tej autorki, jednak Pokalane poczęcia to całkiem inna powieść. Porusza bardzo kontrowersyjne tematy. Wszystkich bohaterów łączy chęć posiadania potomka i jeden lekarz prowadzący - Ireneusz Skrobak. Nazwisko nie jest tutaj bez znaczenia, bo lekarz ten słynie z tego, że można u niego pozbyć się niechcianej ciąży. Ale to nie jeden z drażliwych tematów. Będziemy mogli tu przeczytać o In Vitro, posiadaniu dziecka przez homoseksualistów, zdradach małżeńskich w celu sprawienia sobie potomka, czy katolickim patrzeniu na powiększanie się rodziny. na pewno nie jeden Katolik będzie miał za złe autorce takie pokazanie cudu macierzyństwa. Książka dobra, idealna do wymienienia się poglądami w Klubach Dyskusyjnych.

KAMIENIE NA SZANIEC - Aleksander Kamiński

Powrót do lektury, która wywołała we mnie wiele emocji wiele lat temu, gdy czytałam ją po raz pierwszy. Akurat przerabiać ma ją mój starszy syn i nadarzyła się okazja, by ponownie po nią sięgnąć. Tym razem już spokojniej, bez emocji i łez. Dla mnie nadal super. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Historia Polski jest warta poznania. Kiedyś wielu ludzi oddało swoje życie, byśmy mogli teraz żyć w wolnym kraju.

DUŻE SPRAWY W MAŁYCH GŁOWACH - Agnieszka Kossowska

Lektura obowiązkowa na szkoleniową Radę Pedagogiczną. Książka traktuje o różnych niepełnosprawnościach, opowiedzianych przez dzieci, tak by inne dzieci zrozumiały ich chorobę czy niepełnosprawność. Ciekawa książka z zadaniami dla dzieci. Idealna do pracy w klasie, gdy chcemy mówić o tolerancji. Sami spróbujcie zebrać rozsypane groszówki w rękawiczkach skórzanych bez palców. Nie jest to łatwe, prawda?

W OGIEŃ - Ewa Seno

Książka, która dotarła do mnie w ramach akcji na blogu Cyrysi - BookTour. Fajna młodzieżowa powieść, pierwsza część cyklu. Na pewno przeczytam kontynuację.

Tak wyglądał grudzień w książkowej odsłonie. Hitu nie było, bo czytałam miesięcznie więcej książek, ale i tak było lepiej, niż w ostatnich miesiącach.

Ciekawi mnie jakie książki z wymienionych przeze mnie wyżej znacie? Którą chętnie byście przeczytali?

Jutro podsumowanie czytelnicze roku 2016.

3 komentarze:

 1. Oprócz "Kamieni na szaniec" nic nie jest mi znajome, choć słyszałam i czytałam ich różne recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kamienie na szaniec" czytałam w szkole - bardzo poruszająca lektura. "Pokalane poczęcia" okazały się również świetną pozycją.

  Przy okazji pragnę zaprosić Cię do wyzwania "Grunt to okładka", które w tym roku rusza w nieco odświeżonej wersji. Tutaj więcej informacji: http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/01/podsumowanie-grudniowej-edycji-grunt-to.html
  Zaczytanego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że bardzo obfity grudzień :p ,,Kamienie na szaniec" miałam w szkole w tamtym roku jako lekturę i dobrze ja wspominam :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń