niedziela, 8 stycznia 2017

Podsumowanie 2016 i plany czytelnicze na 2017 rok

CZYTELNICZE WYZWANIA 2017


Rok 2016 już za nami. Nie był to bogaty czytelniczo dla mnie rok. Przeczytałam 42 książki. Niby dużo, ale kiedyś czytałam więcej. No, ale i moje życie teraz wygląda inaczej. Dużo pracy i mało czasu dla siebie. Postaram się, by ten rok był lepszy od poprzedniego :)

W ubiegłym roku odkryłam nowych pisarzy. Zauroczyły mnie powieści: Colleen Hoover, Magdaleny Witkiewicz, Nataszy Sochy, Hanny Kowalewskiej, K.A. Tucker i Katarzyny Puzyńskiej.
Zaczęłam kilka interesujących cykli, których kontynuacje mam zamiar przeczytać w tym roku.

Trudno mi wybrać najlepszą powieść przeczytaną w zeszłym roku. Było ich wiele i chyba się nie pokuszę na wybór najlepszej z nich.

Moje plany na 2017:

- Przeczytać 52 książki w tym roku. Oczywiście jeśli uda mi się przeczytać więcej niż w tym roku będzie dobrze, a gdy więcej niż 52 będę z siebie dumna.

- Przeczytać wszystkie książki Guillaume Musso. Do tej pory w Polsce ukazało się 12 powieści tego autora, więc wychodzi jedna na miesiąc. Już od dawna się do tego przymierzam :)

- Dokończyć wszystkie zaczęte serie. Wiele cyklów książkowych rozpoczęłam w zeszłym roku. Czekając na wydanie kontynuacji nie wróciłam do wszystkich. Chciałabym zamknąć ten rok z nadrobionymi zaległościami :)

- Czytać więcej swoich książek niż bibliotecznych. W zeszłym roku pożyczałam książki na 3 kartach, miałam wiecznie książki biblioteczne na swojej półce, a moje prywatne kupowane w dużych ilościach rosły w stosie za łóżkiem. Czas go zmniejszyć :)

- Przeczytać przynajmniej jedną nowość w danym miesiącu. Celem jest zmniejszenie stosiku kupowanych książek, które czekają na przeczytanie.

Oczywiście będę brać udział w wyzwaniach, jak dotychczas. Może nie każdy miesiąc był pod tym względem udany, ale postaram się to zmienić :)

Takie są moje plany czytelnicze. Styczeń rozpoczęłam z Musso i druga jego książka już prawie za mną.

A Wy jakie macie plany czytelnicze na 2017? Od jakiej książki rozpoczęliście ten rok?

1 komentarz:

  1. Ten rok rozpoczęłam od "Naznaczonych śmiercią", trzymam kciuki za Twoje postanowienia :)

    OdpowiedzUsuń