piątek, 25 lutego 2011

Moja biblioteczka

Do zabawy zaprosiła mnie Sabinka. Podobnie jak ona, ja również mam malutkie mieszkanko. Do tego dwójkę łobuziaków, więc nie ma w moim domu biblioteczki z prawdziwego zdarzenia. Książki układane są na półkach, we wszystkich możliwych szafach i zakamarkach, a każda nowa książka dyskretnie ukrywana przed okiem męża, bo wciąż mnie straszy, że te wszystkie moje "czytadła" wyrzuci. Postaram się jednak pokazać wybrane fragmenty moich pseudo biblioteczek. W dużym pokoju zabudowaliśmy po sufit całą ścinę łącznie z rogiem. jest tam wiele półek. Narożna szafa zawiera moją wiszącą garderobę, a resztę wypełniają książki, każda półeczka i cały dół szafy. Wygląda to tak
To tylko dwie z kilku półek, dołu szafy nie udało mi się sfotografować bo aparat ma zepsutą lampę błyskową i wyszło już totalnie ciemno. Cały dół wypełniają książki typu Sagi wszelakie.
Na wprost od wejścia do pokoju stoją dwie witrynki, jedna z nich całkowicie oszklona i druga w połowie zamykana a w połowie z półkami.
Szklana witryna w zamierzeniu z przeznaczeniem na przechowywanie szkła, przekształcona została w moją biblioteczkę. Jest tam 5 półek, z czego 4 zajmują książki po 3 rzędy.
To dwie górne półki i fragment półki ze szkłem, na której już leży nowy stosik książek. Dwie dolne zapełnione są przez dwie serie książek "Arcydzieła literatury" ładnie wydanej serii książek ze złoconymi grzbietami, oraz "Biblioteczka filozofów" seria książek poświęcona słynnym myślicielom.
W drugiej witrynce też książki. Za zamkniętymi drzwiami dwie półki po 2 rzędy, a na jednej półce fragment kolekcji książek wydawanych w serii Love&Story "Romans historyczny" Niestety zdjęcia nie wyszły.
Pokój chłopców też nie uniknął wprowadzenia się tam książek mamy. Ich duża szafa narożna cały dół ma wypełniony książkami i do tego jedna z półek też została już zarekwirowana przez moje książki. Dopiero jak zrobiłam jej foto zauważyłam jak się ugina pod ich ciężarem.
Chłopcy też mają jedną całą półkę z książkami z serii ABC uczę się i jedną z lekturami wszelakimi - przeważnie wydaniami albumowymi i encyklopediami o dinozaurach które kochają.
To mieszkaniec ich pokoju w trakcie montażu.

Oczywiście to nie wszystkie miejsca, gdzie magazynuję swoje książki. W przedpokoju szafę przesuwną na dwóch półkach zajmują książki - Harlequin - no czytałam kiedyś i taką "literaturę". Do tego jeszcze jedna cała duża półka w szafie z tzw literaturą fachową, której w domku belfrów nie może zabraknąć. Ile mam książek - nie wiem i nawet nie próbuję ich zliczyć. Wiele z nich jest jeszcze nie przeczytana inne pożyczone krążą wśród znajomych. Dużo, dużo, naprawdę dużo. No, ale kocham książki i nałogowo je kupuję.

O pokazanie swoich biblioteczek poproszę:
1. beatrix73
2.Bujaczek
3. monia-art
oraz wszystkich, którzy chcą. Pozdrawiam serdecznie.

11 komentarzy:

 1. ło matko!!!!
  Widzę czytamy podobne lektury....jestes niemożliwa...ja odsprzedaje czasami ...ale TY masakra upychasz gdzie popadnie :) podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, męki mi straszne uczyniłaś, bo chciałabym popodglądać a nic nie widzę:( powiększam,przesuwam, ale wszystko na nic... i cierpię;) Dinuś super, niech synowie rozwijają pasje, chwali się:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd wzięliście takiego wyczesanego dinozaura?

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie powalił dinozaur:) Świetny:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekna biblioteczka:)) I do tego ten dinozaur. Nieziemski widok:D
  Pozdrawiam i gratuluję książek!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę całej serii Paulliny Simons... mnie brakuje pierwszego tomu :(
  Piękne zbiory... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dinozaur faktycznie boski, kiedyś jego części skrzętnie kolekcjonowałam. Wychodziły w serii DeAgostini, do szkieletu jest jeszcze zielona pokrywa (ala skóra), lecz szkieletor wygląda lepiej no i finanse. Nie ma co ukrywać, koszt duży. Jeśli dobrze pamiętam to na same części szkieletu poszło ok 800zł. Co do fotek, obiecuję, że zmienię jak tylko będzie lepsze światło w pokoju lub będę miała naprawiony aparat. Lista większości książek jest na biblionetce - mój nick mad28. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znowu ja?? No dobra jutro pokaże Wam moją małą biblioteczkę ;)

  Twoja jest imponująca ;) Zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawie zemdlałam, toż to istny raj u Ciebie - dla nas, książkowych moli :)

  Imponujący jest i dinozaur :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zbiory pokaźne. Dziękuję za zaproszenie do zabawy, wiele książek brakuje na moich półkach, ale postaram się w najbliższym czasie wstawić zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Biblioteczka której można naprawdę pozazdrościć!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://fantastykaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń