piątek, 28 października 2011

Czytane z dziećmi cz.5

Ostatnio dzień tak szybko mi umyka, że zostaje niewiele czasu na czytanie. Czytelnicze chwile spędzam więc z dziećmi. Zresztą sama nauczyłam młodszego synka, że czytamy do poduszki i dopomina się o swoje lektury, sam wybiera co i kiedy przeczytamy. Oto nasze spotkania z książką.

Tytuł: Skarbiec legend
Autor: Barbara Berowska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2005
Stron: 19
Oprawa: twarda
Ocena dzieci: bardzo dobra

"Skarbiec legend" to zbiór opowieści ważnych w historii naszego kraju. Przedstawia bohaterów narodowych, pokazuje młodemu czytelnikowi czym jest poświęcenie. W zbiorku znalazły się legendy: Bratki, O śpiących rycerzach w Tatrach, Srebrnorogi jeleń, O tym, jak to ze lnem było.
Legendy przedstawione trochę trudnym językiem i mogłoby ich być więcej w jednej książce. Mimo wszystko polecam, bo warto znać legendy swojego kraju.

Tytuł: KINGA i co z niej wyrośnie
Autor: Melania Kapelusz
Ilustracje: Jan Ciecierski
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Stron: 56
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2006
Ocena dzieci: świetna

Kinga na pewno stanie się bohaterką przedszkolaków i młodszej latorośli szkoły podstawowej. To dziewczynka wesoła, pomysłowa a jej przygody będą bliskie każdemu dziecku. Lektura nie tylko dla dziewczynek. Serdecznie polecam bawiliśmy się przy niej świetnie.
FRAGMENT >>>


Tytuł: Esben i duch dziadka
Autor: Kim Fupz Aakeson, Eva Eriksson
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2004
Stron: 30
Oprawa: Twarda
Ocena dzieci: dobra


Opis ze strony wydawcy:
Był sobie chłopiec, który miał na imię Esben i miał dziadka, którego nazywał Dziadkiem. Ale wszystko się zmieniło. To znaczy - nadal nazywał dziadka Dziadkiem, ale przyszedł czas, gdy go stracił, ponieważ Dziadek nagle zmarł nagle na ulicy. Mama Esbena twierdzi, że stał się aniołem, ojciec mówi, że dziadek obrócił się w proch. Jednak żadne z nich nie ma racji, po- nieważ pewnej nocy dziadek nagle pojawia się, siedząc na komodzie w pokoju Esbena i wpatruje się w ciemność... Książka przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, w piękny i prosty sposób uczy, jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby.


Polecam, zwłaszcza, gdy musicie pomóc dzieciom pogodzić się z utratą bliskiej im osoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz