niedziela, 29 maja 2011

Idealna rodzina - Pam Lewis


Autor: Pam Lewis
Tytuł: Idealna rodzina
Tytuł oryginalny: The Perfect Family
Tłumaczenie: Ewa Westwalewicz – Mogilska
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2010
Stron: 304
ISBN: 9788324714186
Ocena: 4,5/6

Masz pewność, że twoja szczęśliwa rodzina nie skrywa żadnych mrocznych tajemnic?”

Poznajcie rodzinę Carterów. Czwórka kochającego się rodzeństwa: Pam, William, Tinker oraz Mira wraz ze swoim ojcem tworzą idealną rodzinę. Spotykają się corocznie w domku nad jeziorem. Razem czują się świetnie, wspaniale się bawią, nawzajem wspierają gdy któreś z nich ma problem. Jednak pozory mylą. Ich nieżyjąca matka, zabrała ze sobą do grobu wielką tajemnicę, która już wkrótce sprowadzi na rodzinę nieszczęście. Pewnego dnia, w jeziorze nieopodal ich letniego domku, znaleziono zwłoki Pam – najmłodszej przedstawicielki rodziny Carterów. Dziwne wydało się wszystkim, że Pam poszła się kąpać nago, zostawiając w kojcu jej niespełna rocznego synka. Do tego nie przestrzegała zasad wpajanych jej przez matkę by nurkować w czepku. Ostatnią osobą, która widziała Pam żywą był jej brat William. Przyjechał on na prośbę siostry do domku nad jeziorem, gdyż ona chciała mu przekazać coś bardzo ważnego. Niestety zdążyła mu pokazać tylko nieznane mu dotychczas zdjęcie przedstawiające jego matkę. Po małej sprzeczce William odjechał. Parę godzin później pan Carter otrzymuje telefon od sąsiadów znad jeziora, że mają u siebie synka Pam. Znaleziono go porzuconego, zapłakanego i głodnego. W pobliżu nie było jego matki. Na drugi dzień znaleziono Pam. Okazało się, że utopiła się, gdyż wplątały się jej włosy w łańcuch mocujący tratwę. Policja od razu założyła nieszczęśliwy wypadek. William nie bardzo wierzy w to co ustaliła policja. Zbyt dobrze znał swoją siostrę. Wiedział, że jest odpowiedzialna. Dlatego rozpoczyna własne śledztwo. Ciekawych informacji dostarczają mu sąsiedzi. Syn ich ze zbudowanego na drzewie domku obserwował kąpiącą się nago dziewczynę. Przyznał się Williamowi, że widział nieznajomego mężczyznę, który rozmawiał z Pam. Niestety zobaczył on chłopca i mu pogroził. Dlatego mały nie chce za dużo mówić co utrudnia prywatne śledztwo Cartera. Kim był tajemniczy mężczyzna? Czy to ten sam mężczyzna, który pojawił się na pogrzebie Pam? Co wspólnego ze śmiercią Pam Carter ma zdjęcie jej matki? Jaką tajemnicę kryje rodzina? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę „Idealna rodzina” autorstwa Pam Lewis.
Książkę oceniam jako dobrą. Początkowo czytało mi się ją bardzo fajnie. Wciągająca fabuła, odkrywane coraz to nowe wątki z życia rodziny, wszystko to sprawiło, że trudno było mi się oderwać od lektury. Jednak sytuacja zmieniła się w połowie książki. Powoli sprawa zaczęła wydawać mi się jasna, zagadka śmierci Pam rozwiązana. Dalsze strony tylko potwierdzały moje przypuszczenia, kto jest odpowiedzialny za śmierć dziewczyny. Zakończenie książki mnie nie zaskoczyło. Spodziewałam się bardziej wciągającej lektury. Mimo wszystko polecam. Fajna lektura na zbliżające się wakacje.

8 komentarzy:

 1. Na wakacjach może przeczytam, na razie raczej nie planuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi całkiem ciekawie, szkoda, że pod koniec napięcie spada, ale rozejrzę się za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. łał, ale mnie zaciekawiłaś. Ja bardzo lubię taje tajemnicze zbrodnie i szukanie winowajcy. Oj tak, tę książkę muszę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mnie. Musze jej poszukać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo ciekawie, z chęcią przeczytam, jak będę miała tylko okazje.
  Pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezeli ktos ma ochote na ksiazke akcji polecam Cienie Marzen. Jest swietna zawrotna fabuła,do konca nie wiadomo jak sie zakonczy,cały czas cos sie dzieje i nie mozna sie oderwaqc!przeczytałam ja jednym tchem:) POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie Pam, a Pony :) błąd rzeczowy. Pony zginęła.

  OdpowiedzUsuń
 8. hm, raczej czytam książki ze zrozumieniem i robię notatki co do imion, bo zdarza się, że coś tam umyka. Sprawdziłam. Utopiła się Pam. Tutaj link do książki i jej opisu http://www.kdc.pl/idealna-rodzina_p90067554.html. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń