poniedziałek, 23 maja 2011

Magiczny domek na drzewie 1. Zmierzch w krainie dinozaurów

Magiczny domek na drzewie 1. Zmierzch w krainie dinozaurów

Osborne Mary Pope

Wydawnictwo: Egmont
 
Oprawa: twarda

 
Stron: 80

 
  Rok wydania 2010

Z okładki:
Tajemniczy domek na drzewie... Gdy Jacek i Ania go odkryją, magiczny domek przeniesie ich w odległą przeszłość. Potem będą musieli wymyślić jak się stamtąd wydostać. Czy zdołają dokonać tego przed zmierzchem... czy też staną się kolacją dinozaurów.
Ocena moich dzieci: Super
Ostatnio odkryliśmy w bibliotece serię książek o przygodach 7 letniej Ani i 8,5 letniego Jacka pt. Magiczny domek na drzewie. Ania i Jacek są rodzeństwem. Pewnego dnia znajdują w lesie na starym dębie drewniany domek, do którego prowadziła długa drabina. Wszędobylska Ania postanowiła zwiedzić domek, jednak jej starszy i bardziej rozsądny brat początkowo się wahał. Po pewnym czasie i on zdecydował się wejść do środka. W domku odkryli masę książek. Jedne były stare i pokryte kurzem inne jak nowe z błyszczącymi okładkami. Ich uwagę przykuła książka z dinozaurami. Jacek bardzo lubi czytać książki, zwłaszcza te dzięki którym może poznać otaczający go świat. Na jednej z ilustracji zobaczył pteranodona w trakcie lotu. Dotknął rysunku palcem i powiedział: "Chciałbym zobaczyć jak on lata". Nagle domek zatrząsł się, zawirował, a gdy dzieci wyjrzały przez okienko zobaczyły, że przeniosły się do ery dinozaurów. W tej pradawnej krainie spotykają przyjacielskiego pteranodona, którego Ania nazwała Haker, triceratopsa zajadającego na wzgórzu magnolie oraz pilnującą gniazda z młodymi panią Anatozaur. W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się również niebezpieczny Tyranozaur Rex. Rodzeństwo musi uciekać, ale w pośpiechu zostawiają na polanie magiczną książkę. Czy uda im się wrócić do domu?
Bardzo fajna książeczka, pozwalająca poznać czasy dinozaurów. Moi chłopcy słuchali ją z wielkim zaciekawieniem. Na końcu książki jest słowniczek opisujący epokę i poznane przez dzieci gatunki gadów. Dopełnieniem książki jest druga - Przewodnik badacza. Młody czytelnik znajdzie w niej informacje o dinozaurach, warunkach w jakich żyły i czym się żywiły. Książki czyta się bardzo szybko. Napisane są dużymi literami, dlatego nawet początkujący czytelnik da sobie radę z ich lekturą. Do tego na każdej stronie dużo rysunków, uzupełniających czytany tekst.
Serdecznie polecam książki. Wspaniała lektura dla Młodych Odkrywców.
W serii ukazały się:
Będziemy polować na kolejne części.

2 komentarze:

  1. Super :) Szkoda, że nie mam komu czytać tego typu książeczek ;)

    OdpowiedzUsuń