poniedziałek, 18 lipca 2011

Czytane z dziećmi cz.3

Autor: Jeff Kinney
W skład kompletu wchodzą następujące tytuły :
Dziennik cwaniaczka
Dziennik cwaniaczka. Rodrick rządzi
Dziennik cwaniaczka. Szczyt wszystkiego
Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy
Dziennik cwaniaczka. Przykra prawdaWydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ocena dzieci: świetna 

Opis: Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy:

Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie.


Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...
Pod żadnym pozorem nie pytajcie Grega Heffleya, jak spędził wakacje, bo on zdecydowanie nie chce o tym rozmawiać. Wkraczając w nowy rok szkolny, chce się odciąć od ostatnich miesięcy... a szczególnie od jednego wydarzenia. Na swoje nieszczęście Greg ma brata Rodricka, który zna jego wstydliwie skrywaną tajemnicę. A tajemnice czasami się wydają... zwłaszcza kiedy w całą sprawę jest zamieszany dziennik.


Jeśli Wasze dzieci nie lubią czytać warto podsunąć im właśnie tą serię książek. Napisany fajnym językiem dziennik, wzbogacony wieloma ilustracjami na pewno spodoba się nie tylko chłopcom. Czyta się go szybko, a zabawne historie zachęcają do sięgnięcia po następne książeczki. Na pewno seria spodoba się również miłośnikom przygód Mikołajka. Trafione są słowa na okładce:
"Świetny wybór dla opornych czytelników"
Polecamy !!!

1 komentarz: