środa, 3 sierpnia 2011

Czytane z dziećmi cz.4

Tytuł: Rycerz o brzasku
Autor: Osborne Mary Pope
Seria: Magiczny domek na drzewie. Część 2
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2010
Ocena dzieci: fajna

Opis:
Jacek i Ania zobaczyli niesamowite rzeczy, kiedy magiczny domek przeniósł ich w czasy średniowiecza, gdzie przeżyli swą kolejną przygodę. Właśnie trwa uczta w wielkiej Sali zamczyska. Ale Jacek i Ania nie są tu mile widzianymi gośćmi!

Bardzo fajna książka przybliżająca dzieciom czasy średniowiecza i życie w rycerskim zamku. Trudniejsze pojęcia wytłumaczone na końcu książki w słowniczku.

Tytuł: Poranek wśród mumii
Autor: Osborne Mary Pope
Seria: Magiczny domek na drzewie. Część 3
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2010
Ocena dzieci: fajna

Opis:
Jacek i Ania dzięki magicznemu domkowi odbywają podróż w czasie do starożytnego Egiptu. Spotykają tam królową, która choć umarła bardzo dawno temu, teraz potrzebuje ich pomocy. Czy bohaterowie rozwiążą zagadkę ukrytą w piramidzie, czy też sami staną się kolejnymi mumiami?

Kolejna przygoda Ani i Jacka pozwala przenieść się nam do starożytnego Egiptu. Dzieci dowiedzą się co to są mumie, jak budowano piramidy i co to są hieroglify.

Autor: Zofia Sosnkowska
Tytuł: Przygody Kota Bibelota
Seria: Poduszkowiec
Wydawnictwo: LITERATURA
Rok wydania: 2010
Stron: 72
Oprawa: twarda
Ocena dzieci: świetna

Opis:
Pewien kot, który nazywał się Bibelot, mieszkał w pewnej księgarni, której właścicielem był roztargniony Jacek. Jak na kota przystało był duży, czarny, miał złote oczy i puchaty ogon. Oprócz zabawy uwielbiał czytać książki. Niespodziewanie w regale "Literatura dla dzieci" Bibelot odnalazł zielonego smoka, a następnie poznał sepleniącą królewnę. Kot szybko zaprzyjaźnił się tymi osobnikami, osobnikami, co więcej pomógł rozwikłać kłopot prezentu dla taty królewny. Ku swojej uciesze niedługo potem wyruszył do Królestwa. Tam czekały na rozwiązanie kolejne kłopoty. Bibelot to kot z natury bardzo pomocny i uczynny, toteż potrafił łatwo pokonywać trudności. Przygotował ekspedycję ratunkową dla słońca, zaprowadza smoka do kociego lekarza, gdy ten pożarł zbyt wiele cukierków, potrafi wytłumaczyć Królewnie, czym jest wartość posiadania rodziców i rodzeństwa, poznaje Czarny Charakter.

Historyjki o przygodach Bibelota, Królewny i Smoka ucieszą nie jednego malucha. Książeczka jest ciekawie ilustrowana, a język jest przystępny dla młodego czytelnika. Odnajdziemy tu wiele nawiązań do klasyki dziecięcej.
 
Super książeczka, nie tylko opisująca zabawne przygody kota Bibelota i jego przyjaciół, ale również przekazuje dzieciom sposoby na rozwiązanie ich małych problemów np. jak pogodzić się z tym, że pojawia się młodsze rodzeństwo, którym rodzice są teraz bardziej zainteresowani. Wesoła książeczka, pięknie ilustrowana. Polecam bardzo serdecznie. Dzieci bardzo żałowały, że się skończyła.

Autor: Liliana Bardijewska
Tytuł: Bractwo Srebrnej Łyżeczki
Wydawnictwo: EZOP
Rok wydania: 2010
Ocena dzieci: dobra

Opis: 
Baśniowa, podszyta ciepłym humorem opowieść o dojrzewaniu do przyjaźni i odpowiedzialności za innych pióra Liliany Bardijewskiej, autorki ?Zielonego wędrowca?, który otrzymał tytuł ?Książki Roku 2001?. Jej bohater, Kajtek-niejadek przeżywa niezwykłe przygody, uciekając znad pełnego talerza w świat wyobraźni. Będzie walczył z Wielkim Zbierem, kolekcjonerem cudzej własności, uratuje przed upadkiem królestwo łakomego króla Niam-Niama XIII i odnajdzie zaginioną wnuczkę strażnika magicznego lasu, dziadka Drzemko. A jego kulinarne przygody narysował swoim ironicznym piórkiem Edward Lutczyn, tworząc unikalne kolażowe ilustracje przy pomocy... skalpela.

Treść książki bardzo fajna, jednak znalazło się w niej parę trudnych słówek, których znaczenia sama musiałam poszukać. Super ilustracje.

Autor: Terry Deary
Tytuł: Strrraszna Historia. Czarownice Przewodnik
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2008
Ocena dzieci: fajna
 
Opis:
Dowiedz się: Jakim zaklęciem spędzano kurzajki? Dlaczego płacono za nakłuwanie czarownic? Na kogo dybały dyby? W tej książce jest wszystko, co chcielibyście wiedzieć o czarownicach, ale nie spytaliście z obawy przed stosem!

Z książeczki można dowiedzieć się wiele na temat Czarownic, jak rozpoznawano Czarownice, jak je karano. Przedstawiono również jak wykonywano różne mikstury i jakie stosowano zaklęcia. Poszczególne działy kończą się podsumowaniem, małym quizem. Znajdziemy tam również śmieszne historyjki. Książeczka ilustrowana w komiksowej formie. Polecam

Tak krótko przedstawia się nasze wspólne czytanie w ostatnim tygodniu. Z wszystkich przeczytanych książeczek najbardziej podobała się nam ta o Przygodach Kota Bibelota. Serdecznie ją polecam !!!

3 komentarze:

  1. Ile wspaniałych książeczek dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie piekne książeczki, dlaczego ja nie mogę takich cudności nigdzie wypatrzyć? Na szczęście dzięki tobie wiem już jakie tytuły mam szukać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam, książki wyszukują w bibliotece moi chłopcy. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń