piątek, 20 stycznia 2012

Cyferki - Jacek Cygan

Autor: Jacek Cygan
Tytuł: Cyferki
Ilustracje: Ola Woldańska – Płocińska
Wydawnictwo: Czerwony Konik
ISBN: 978-83-933934-0-4
Rok wydania: 2011
Stron: 18
Moja ocena: 6/6
„Jak wszystkim wam wiadomo, pogląd na sprawę zmienia, jak mu tam, punkt widzenia!
To jasne, że bez zera dziesiątka by nie stała, lecz bez Jedynki z przodu też by się nie udała!
Wniosek jeden, jak mawia pan profesor Liczebny, każdy ma swoje miejsce i każdy jest potrzebny.
Wszyscy są sobie równi…”

Jacek Cygan – autor tekstów piosenek, tekściarz i poeta, znana osobowość telewizyjna. Napisał ponad 1000 piosenek z czego większość stała się przebojami. Tym razem poznajcie pana Cygana, jako autora książeczki dla najmłodszych pociech.
„Cyferki” to książeczka edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Zachęca ona maluchów do nauki cyferek. Sama treść książeczki idealnie jest dopasowana do wieku czytelnika.
Cyferki ustawiają się w kolejce do okienka na poczcie. Każda z nich opisuje swój wygląd, co pozwala dzieciom na przyswojenie sobie ich kształtu. Co trzy cyfry jest mała powtórka i dziecko może powtórzyć sobie kolejność liczb. Całość uporządkowanego liczenia w kolejce zakłóca zero, które nagle wpada na pocztę i chce być najważniejsze. Harmider nie trwa długo, skłócone cyferki pogodzi listonosz, który umieszcza podobizny cyferek na znaczkach pocztowych.
Na pewno przy pomocy tej małej książeczki nauczymy nasze dzieci liczenia. Treść wzbogacają bardzo fajne, choć proste ilustracje, a rymowanki łatwo wpadają w ucho. Autor często stosuje różne zdrobnienia i humorystyczny opis, co ułatwia zapamiętywanie.  Sztywne kartonowe kartki pozwalają na wielokrotne korzystanie z książeczki. Książeczkę serdecznie polecam.


Za możliwość przeczytania książeczki dziękuję wydawnictwu Czerwony Konik i portalowi Sztukater

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz