piątek, 20 stycznia 2012

Opowieści z zaczarowanej krainy - Kalina Beluch

Autor: Kalina Beluch
Tytuł: Opowieści z zaczarowanej krainy
Ilustracje: Zofia Zabrzeska
ISBN: 978-83-7505-854-3
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: WAM
Rok wydania: 2011
Stron: 40
Moja ocena: 5/6

„Lipa- zakochanych osób dobra wróżka. Szepczą o miłości liście jak serduszka.” s.9

Kalina Beluch ukończyła biologię i filologię polską. Swoje wiersze publikowała na łamach czasopism „Angora” i „Śląsk”, a także w „Cogito”, „Viktorze gimnazjalisty” i „Dzienniku zachodnim”. Wydała trzy tomiki poezji: "Wiersze" (Instytut Wydawniczy Świadectwo 2006), "Żegluga" (Wydawnictwo Miniatura, 2009), "Podwójna gwiazda" (Wydawnictwo Miniatura, 2009).
O sobie pisze:
Jestem poetką
polnych kamieni,
gwiazd migoczących,
srebrnych strumieni,
plam słońca w lesie,
wątłych źdźbeł traw,
zwyczajnych ludzi,
codziennych spraw.

Tomik „Opowieści z zaczarowanej krainy” to zbiór krótkich, kilkuwersowych wierszy. Wszystkie są o tematyce przyrodniczej. Poetka opisuje w nich m.in. drzewa, ptaki i inne zwierzęta, ale nie obce są jej elementy przyrody nieożywionej jak Księżyc, gwiazdy, skały, woda czy śnieg. Wiersze jej napisane są niesłychanie prostym językiem, ale swoją prostotą docierają do czytelnika. Każdy niesie ze sobą jakieś przesłanie. Dzięki nim człowiek uwrażliwia się na piękno przyrody, zastanawia nad przemijaniem życia. Zbiór tych krótkich sentencji zmusza nas do refleksji.
„Opowieści...” są przepięknie zilustrowane, co dodatkowo zachęca do lektury.
 Doskonały prezent dla młodszych i starszych czytelników.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu WAM i portalowi Sztukater

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz